ME Veteráni

ME Veteráni

V termínu 2.–7. 8. se vydala hojně obsazená evropářská skupina na veteránské mistrovství Evropy na největší německé jezero Müritz.

Na startu se sešlo 63 účastníků z 8 států. Mezi nimi jsme měli čtyři naděje – Tomáše Kafku, Miloslava Soukala, Martina Mojdla a Ríšu Kafku. Pro naše kluky nebyly podmínky nejpříznivější. Slabý vítr a nestabilní podmínky jim byly z Čech důvěrně známé, a tak i přes věčné nářky, že by potřebovali, aby začalo pořádně foukat, předvedli velmi vyrovnané výsledky. 

Zejména Suky a Tom zářili a bojovali o první pozice. Konkurence ani na veteránech není malá. Dán Søren Johnsen je čtyřnásobný mistr světa a osminásobný veteránský mistr Evropy. Belgičan Pier Van Laer je šestinásobným veteránským mistrem Evropy. Kluci se ale každý den zlepšovali.

Na krásném celkovém 5. místě skončil Suky, který si vybojoval zároveň 3. místo v kategorii Master (do 50 let). Tomáš si celkovým 12. místem zajistil 2. místo v kategorii Grandmaster (nad 50 let). Ríša obsadil 45. příčku a Martin 54. příčku.