Česká výprava ovládla mezinárodní Mistrovství Itálie

Česká výprava ovládla mezinárodní Mistrovství Itálie

Závodu probíhajícího v Terstském zálivu od 27. do 29. srpna 2021 se zúčastnili dva čeští závodníci, Tomáš Mlejnek a Jiří Žáček.

Po čtvrtečním příjezdu do Villagio del Pescatore v 17:30 jsme nastrojili lodě a následně se ubytovali na travnaté ploše v sousedství jachtklubu. V pátek jsme startovali kolem půl druhé, přičemž foukala hezká bríza s větrem mezi 5-6 m/s. V tomto větru se závodní komisi podařilo odjet dvě pěkné rozjížďky, kdy Jirka zajel 3 a 6 a já 1 a 2. Byli jsme odtažení na břeh, neboť vítr zeslábl na podmínky, v nichž jezdit nešlo.

Naše prozatimní výsledky byly Jirka 3. a já 2. na shodu s italskou závodnicí Alicí de Col.

Na sobotu předpovědi hlásily boru, která také přišla s větrem mezi 8-12 m/s a vlnami o výšce cca jednoho metru. Startovalo se nedlouho po jedenácté, do popředí šli dva italští závodníci Francesco Zugna a Dario Ayala, kteří si tak celkově polepšili, ale na nás to, bohužel pro ně, nestačilo. Jirka s dojezdy 3 a 2 si polepšil na druhé místo na shodu za mnou, kdy jsem dal dvě pětky.

Předpověď na neděli nevypadala moc dobře, ale přesto jsme vyjeli na vodu s tím, že budeme startovat v 11:00. Vítr velmi zeslábl a stočil se ze severu, aby se následně stočil na jihozápadní mořskou brízu, která vanula i v pátek. Vítr zesiloval od 3 do 7 m/s. Uskutečnily se celkem 3 rozjížďky s tím, že třetí byla zkrácena na závětrné značce pro možné nebezpečí bouřky, která se formovala nad slovinskými horami.

Ve výsledku Jirka zajel 2, 2, a 7 a já 1, 1, a 5, a tak jsme si jen upevnili svoje pozice na prvním a druhém místě, třetí skončil Ital Dario Ayala. Sedm rozjížděk v různých směrech a síle větru tak závod udělalo velmi důstojným. Celkem se zúčastnilo 26 závodníků (dvě Belgičanky, jeden Lucemburčan, my dva a zbytek Italové)“, popsal svůj triumf Tomáš Mlejnek s Jirkou Žáčkem.